Õppeaasta sissejuhatus

Selle õppeaasta esimene ekspertlaager toimus septembrikuu viimasel neljapäeval. Laagris osales 18 noort 5 erinevast Läänemaa koolist.

Päeva alustasime tutvumismängudega, milles liikusime lihtsamalt tasemelt keerulisemate ülesanneteni, enesetutvustus oli seotud teatud liiki tegevustega. Igal osalejal tuli ennast julgelt ja selgelt nimepidi tutvustada. Harjutasime silmside loomist, tervitamist ja enesekindlust. Teises pooles õppisime ennast ja omi tundeid väljendama pildikeeles. Oluliseks oli mõlemal juhul, et KÕIK saaksid kaasatud.

Pealelõunal kohtusime ratastoolinoore Mihkliga, kes rääkis meile oma loo. Selle sõnumiks oli see, et pead oskama seltskonda valida, julgema öelda “ei” ja et sinu vanemad on kõige suuremad aitajad. Mihkel ise muljetas kohtumisest järgnevalt:

“Mul oli rõõm kohtuda paarikümne noore inimesega. Rääkida neile endast, oma tööst, minevikust, olevikust. Elust seljaajukahjustusega ja seljaajukahjustuse tekke põhjustest, riskikäitumisest ja tagajärgedest. Peale selle esitasid noored mulle küsimusi, neist põhilised — kas ja milliseid keelatud aineid olen proovinud, jätsid mulle mulje ja kinnitasid minu jaoks fakti ,et tubakas, alkohol, narkootikumid on juba väga noorte inimeste probleem ja jõudsin järeldusele, et see on teema, millest tuleks noortega rohkem rääkida. Igatahes suured tänud laagri korraldajatele kutsumast, ajate väga õiget asja ja loodan, et kohtume veel.”

Laagripäeva jooksul tutvuti muu seas veel enesekaitse võtetega ja käidi ratsutamas. Päeva lõpus tutvuti programmiga Sära silma.

1. oktoobril toimuski meie programmi raames selle õppeaasta esimene mentorperede kohtumine.
Kokkusaamisel osales 8 noort ja 6 mentorit ning kolm muud vabatahtlikku.
Tutvusime, moodustasime noor-mentor paarid, valisime kokkusaamiste päeva, mängisime bowlingut ja sõime pitsat.

Analoogne kokkusaamine ülejäänud noortega toimub teisipäeval, 6.oktoobril Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Edaspidi toimuvadki regulaarsed kohtumised teisipäeviti ja neljapäeviti.