Meie vahvad vabatahtlikud!

Eelmise postituse juures sai välja hõigatud lubadus, kirjutada natuke lähemalt meie vabatahtlikest. Neid vahvaid ja ÜLIMALT asjalikke Läänemaa Ühisgümnaasiume neide, kes meiega kaasa mõtlevad ja suureks abiks on, on neli: Elena, Elina, Maarja ja Grete. Meie juurde sattusid nad tänu abiturientidele mõeldud kohustuslikule kogukonnapraktikale. Seda, et nad korraldasid väga ilusa, läbimõeldud, mängulise, piduliku, südamliku jõulupeo, saab lugeda SIIT.  Lisaks on nad käinud meie kokkusaamistel, kaasa mõelnud ja rääkinud, vestelnud noortega (olles ka ise noored), kohtunud lastevanematega, osalenud MTÜ nõukoja töös ... See ju peaks näitama, et nad on suure südamega inimesed? :)

Kaks vabatahtlikku, Elena ja Elina, olid lahkesti nõus jagama enda muljeid. Avaldamegi need siinkohal.

Elena:  "MTÜ Hoovõtukeskusesse sattusin mina tänu koolis kohustuslikule kogukonnapraktikale, mille raames meil tuli käia 7 nädalt mõnes MTÜs praktikal. Esmalt oligi meil selline laat, kuhu olid tulnud kokku erinevad MTÜd ennast tutvustama. Hoovõtukeskust ei olnud küll keegi kohapeal esindama, aga oli olemas info selle MTÜ kohta ning juba esmasel tutvumisel sain kohe aru, et see sobiks mulle väga hästi.

Olen huvitatud uute kontaktide loomisest ning inimeste vahelistest suhetest, seega sobis noori abistav MTÜ mulle täiuslikult. Üheks suurimaks üllatuseks oli see, kui palju toredaid, ägedaid ja töökaid inimesi on selle MTÜ tegevuse taga, minu esimesel mentorperede kokku saamisel oli umbes 6 mentorit ja 2 last, mis minu jaoks oli nii üllatav, et inimesed soovivad panustada oma vaba aega, et abistada noori ning anda oma panus kogukonda.

Mida rohkem ma nende inimestega aega veetsin, seda paremini õppisin ma neid tundma, tegemist on tõesti uskumatute inimestega ning neil kõigil on potentsiaali ja motivatsiooni, et jõuda oma eesmärkideni.

Olen meeletult õnnelik, et valisin MTÜ Hoovõtukeskuse ning soovitaksin seda väga ka tulevastele õpilastele, kellel tuleb praktika läbida."

Elina: "Tänu minu koolis abiturientidele suunatud kogukonnapraktikale leidsin ennast Hoovõtukeskusest vabatahtlikuna. Olen ülimalt õnnelik, et just Sära Silma tegevustega õnnestus tutvuda. Juba esmane lühike tutvustus programmi kohta tekitas minus meeletult positiivse tunde ning olin vaimustuses, et Haapsalus leidub niivõrd asjalik, vajalik ning hästi läbi mõeldud ühendus.

Praktika jooksul avanes mulle mitmeid imelisi võimalusi. Alguses käisin iga-nädalastel mentorperede kokkusaamistel ning tutvusin üldise koosolekute ülesehitusega. Seal tutvusin programmis osalevate noortega, kes on üllatusi täis, väga aktiivsed ning meeldejäävate ütlemistega. Samuti suhtlesin mentoritega ning ei suutnud uskuda, kui pühendnud kõik sealsed inimesed on ning annavad oma panuse selleks, et kogu süsteem töötaks ning noored ikka osaleksid.

Ajaga hakkasin noortega paremini läbi saama ning neid tundma õppima, mis andis mulle võimaluse ka ise rohkem kaasa lüüa. Minu jaoks on väga muljetavaldav, kuidas nad tegelikult seal ühise meeskonnavaimu tekitavad ning tegevustega haakuvad. Lisaks ajapikku tulevad nad juba ise rääkima, mis neil mõttes. Leian, et see on ideaalne märk näitamaks, kui hästi Sära Silma eesmärgid täituvad.

Korraldasime neile ka jõulupeo, mille planeerimisel noored ise ideid pakkusid ning oma panuse andsid. Tegime ka heade-sõnade kaardid - alguses tundus see kohati keeruline, kuid lõpuks kirjutati üksteisele mitmeid positiivselt meelestatud lauseid. Jõulupeo ajal ma siiralt üllatusin, kuidas nad üksteisele toeks on ning kui loovad nad on. Suurt rolli mängivad selles mentorid ning see atmosfäär, mis selle programmi vältel tekib, justkui teine perekond. Loodan ka ise sellesse seltskonda püsima jääda. :)"

Peab ütlema, et ka meie oleme äärmiselt õnnelikud, et sellised inimesed meie juurde sattusid ning loodame, et nad jäävad meie juurde püsima :)